Paveiktais ciltsdarbā 2019.gadā

Tā kā esam šķirnes saimniecība, tad nemitīgi domājam par divām lietām:
1. kā uzlabot savu saimniekošanu, padarot to efektīvāku un efektīgāku,
2. rūpējamies par nepārtrauktu ganāmpulka ģenētisko izaugsmi.

Iepazīstoties ar Dainas Kairišas veikto apkopojumu par paveikto ciltsdarbā 2019.gadā, savā darbā redzam gan pozitīvas iezīmes, gan arī lielas iespējas izaugsmei.

Prieks, ka Ile de France šķirne starp Latvijā audzētajām gaļas šķirnēm uzrāda labākos auglības un pieauguma rādītājus. Nedaudz negatīvāki rādītāji, bet tajā pat laikā iespēja izaugsmei, redzami saglabājamības statistikā. Tur noteikti ir redzamas, kādas mūsu salīdzinoši mazās pieredzes kļūdas, kā arī tehnoloģiju piesaistes iespējas. Mūsu gadījumā, iespējams, pozitīvu grūdienu dotu uzticama jēru skaita skenēšana pirms atnešanās, lai varētu precīzāk nodrošināt barības devas tieši trīņu mammām, kuru mums ir diezgan daudz.

Lai nodrošinātu šķirnes ģenētisko izaugsmi, rūpīgi strādājam pie ganāmpulka sasniegto rādītāju analīzes, dzīvnieku izvērtēšanas un jauna ģenētiskā materiāla iegādes no labākajiem audzētājiem Francijā.

Prieks, ka mūsu vaislas teķu jēri, kuri tika testēti kontrolnobarošanas stacijā “Klimpas”, uzrāda labus rādītājus, sasniedzot masas pieaugumu 450 – 460 grami diennaktī. Labākie jaunie teķīši, kuru masas pieaugumi bija virs 500 gramiem diennaktī un vairāk, protams, palika mūsu saimniecībā, no kuriem daļa jau devusies uz savām jaunajām saimniecībām, bet daļa vēl gaida 8 mēnešu vecumu, lai tiktu novērtēti un varētu doties priecēt, iespējams, arī Jūsu ganāmpulka meitenes.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s