Ile de France un Latvijas tumšgalves krustojuma jēru pirmais mēnesis

Ile de France (IF) un Latvijas tumšgalves (LT) krustojuma jēriņiem jau ir viens mēnesis. Tāpēc varam jau atskatīties uz pirmajiem rādītājiem un paveikto.

IMG_0319

Dzemdības. Bija vairāki saimnieki, kuri teica, ka LT aitiņām varētu būt grūti piedzemdēt tik lielu aunu bērnus, bet mēs pēc savas pieredzes varam teikt – tas bija ļoti viegli. Visas desmit LT jaunaitas  piedzemdēja viegli, vidējais jēru svars bija 3,95kg. Auglība bija 190%, saglabāšana 180%. Vienīgais jērs, kuru nespējām saglabāt bija viens no trīņu puikām, kurš vienkārši bija dzīvotnespējīgs. Kopumā piedzima 3 vieninieki, 5 dvīņi un 2 trīnīši. No tiem 6 meitenes un 13 puikas.IMG_lf3dr8

Augšanas rādītāji. Pirmo svēršanu, lai analizētu aitu pienīgumu un augšanas rādītājus, veicām 25 – 45 dienu vecumā. Smagākais jērs, kurš dzimis kā vieninieks, 45 dienās svēra 25kg (šobrīd 67 dienu vecumā 37kg). Dvīņu svars 25 dienu vecumā svārstījās no 10 – 12kg. Trīņus, nepiebarojot nevienu no tiem, visi izauguši ļoti vienādi – ap 9kg katrs.

Pirmos krustojuma jērus plānojam realizēt jau 80-90 dienu vecumā ar dzīvsvaru ap 42 kg. Tad vairāk varēsim paanalizēt izkāvumu un salīdzināt to ar tīršķirnes IF jēriem. Kopumā augšanas rādītāji un jēru struktūra patīkami pārsteidz. 90 – 100 dienu vecumā plānojam veikt arī muskuļacs mērījumus, lai varam iegūtos datus salīdzināt ar tīršķirnes dzīvniekiem.

Joprojām ir pieejami daži 100% Ile de France vaislas teķi Jūsu ganāmpulkam. Par tiem vairāk variet uzzināt sadaļā PĀRDOD vai droši sazinieties ar mums un brauciet ciemos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s