Pirmā jauno vaislas teķu izvēle

Novembrī un decembrī dzimušie jēri šobrīd ir sasnieguši 70 – 100 dienu vecumu un mēs veicam pirmo vaislas teķu un ataudzējamo šķirnes jaunaitiņu izvēli.

Lai varētu piedāvāt kvalitatīvus vaislas teķus, no aptuveni 90 dzīvniekiem pirmajai atlasei kvalificējās seši. Lai izdarītu izvēli, būtiskākās lietas, ko ņemam vērā:

  • eksterjers, pareizs sakodiens, kājas, sēklinieki utt.;
  • svarīgi, lai plecu daļa būtu tikpat plata, cik gurni. Un izvērtējam muskuļu dziļumu un tā saukto pildījumu;
  • vai atbilst Ile de France šķirnes eksterjeram – rupjš deguns, krokas, vilnas krāsa utt.
  • ātraudzība. Izvēlamies no dzīvniekiem, kas uzrādījuši dzīvmasas pieaugumu periodā no 70 – 80 dienām vidēji vismaz 450 g dienā. Analizējām arī pieaugumu pēc atšķiršanas no mammām;
  • ar sonogrāfu veiktie muskuļacs mērījumi nav zemāki par 27 – 28 cm

Vidējais atlasīto teķīšu svars 70 – 90 dienās ir 45 – 55 kg. Visus jērus sveram vismaz divas reizes. Pirmo aptuveni mēneša vecumā, analizējot mātes pienīgumu (to reģistrējot mātes datos) un otru reizi pie atšķiršanas no mammas (70 – 80 dienās).

Šogad labākos rezultātus uzrādīja teķis, kurš 90 dienās sver 56 kg. Vidējais pieaugums – 550 grami dienā. Uzrādot arī līdz šim labākos muskuļojuma rādītājus 30,9 cm un tauki tikai 0.25cm.

Priecē, ka tauku slānis ir ļoti mazs, dzīvniekiem sasniedzot svaru 45 – 50 g. Tas vēlreiz apliecina, ka Ile de France šķirnes dzīvnieki, sasniedzot augstus ātraudzības rezultātus, neaptaukojas un saglabā savu augstvērtīgo gaļas kvalitāti. Dainas Kairišas vairāku gadu garumā veiktais pētījums, intensīvi nobarojot dažādu šķirņu dzīvniekus, parāda, ka tieši Ile de France jēru gaļas ķīmiskā sastāva analīzes uzrādīja mazāko holesterīna līmeni un labāko ieguldītās naudas atdevi, saražojot 1 kg gaļas.holesterinsnobar

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s