ILE DE FRANCE AUGSTĀKĀS PRASĪBAS STARP GAĻAS ŠĶIRNĒM

2019.gada maijā tika apstiprinātas Latvijā audzēto gaļas šķirņu Ile de France (IF), Šarolē (SA), Sufolkas (S), Oxforddaunas (OX), Dorperas (DOR) un Tekselas (T) audzēšanas programmas, pēc kurām vadoties notiek dzīvnieku audzēšana un vērtēšana, kā arī izsniegti zootehniskie sertifikāti.

Pēc šādiem principiem arī jau iepriekš veicām atlasi un izvērtēšanu paši savā ganāmpulkā, bet šobrīd tas viss notiks oficiāli un ar ierakstu sertifikātā ar vērtējumiem un dzīvniekam piešķirto klasi – Elites, I klase, II klase vai brāķis.

Prieks, ka, balstoties jau uz sasniegtajiem rezultātiem iepriekš, tieši Ile de France ir uzstādījusi augstāko latiņu starp visām šķirnēm, kas jāsasniedz dzīvniekiem, lai tie varētu saņemt maksimālo punktu skaitu.

Ile de France šķirne izceļas ar ātraudzības rādītājiem, ko vaislas teķi nodod arī krustošanas ceļā, teiksim, ar Latvijas tumšgalves mātēm. Labāko Ile de France dzīvnieku svars 70 dienās ievērojami pārsniedz  30 kg robežu, tāpēc arī esam uzstādījuši augstāko latiņu Elites klases dzīvniekiem.

1metiena

2metiena

Auglības rādītāji mūsu saimniecībā ir pietiekoši augsti, dažām grupām pat pārsniedzot 210% robežu. Tāpēc arī Ile de France šķirnei, lai iegūtu Elites klases dzīvnieka statusu, ir jāsasniedz augstākā auglības robeža starp visām gaļas šķirnēm Latvijā.

augliba

Šie ir tikai daži no aspektiem, kas tiek vērtēti. Tiek veikti arī muskuļaudu mērījumi, eksterjera un vilnas vērtējums.

Jāpiekrīt gan Ile de France audzētājam un mūsu labam draugam no Francijas Jean Luc-Berger, kurš ar šķirnes izkopšanu nodarbojās jau vairāk nekā 30 gadus, –  ideāls dzīvnieks vēl nav dzimis, jo vienmēr būs nianses, kas neapmierinās. Tāpēc arī mēs cenšamies attīstīties, mācīties un niansēs pieiet dzīvnieku audzēšanai un atlasei.

Esam atvērti palīdzēt ar padomu no savas pieredzes vai uzņemt ciemos tos, kas vēlas iepazīties ar Ile de France šķirni un novērtēt tās spējas un iespējas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s