ILE DE FRANCE – LABĀKIE AUGŠANAS RĀDĪTĀJI

Analizējot Latvijas Aitu Audzētāju asociācija un Dainas Kairišas apkopotos datus par jēru nobarošanas rezultātiem “Klimpās”, prieks, ka Ile de France šķirne uzrāda ļoti labus rezultātus, ko, protams, redzam arī pie mums saimniecībā.

Vidējais dzīvmasas pieaugums nobarošanas periodā 480 grami (labākajiem jēriem teju 500 grami) ir labs rādītājs, kas nozīmē, ka ģenētiskais potenciāls dzīvniekiem ir ļoti augsts, ja to pilnvērtīgi izmanto. Bet tā noteikti ir arī iespēja izmantot Ile de France teķus krustošanai ar mātes šķirnēm, lai uzlabotu jēru augšanas rādītājus.

Kā redzam, arī tad, ja piedāvā, ēstgriba Ile de France jēriem ir ievērojami labāka, apēdot teju 2 kg spēkbarību dienā, bet saglabājot arī ļoti labus ekonomiskos rādītājus, patērējot vidēji 4 kg spēkbarības viena dzīvmasas kilograma pieaugumā.

Šobrīd izvēloties vaislas materiālu, tieši strādājam muskuļojuma uzlabošanas un dzīvnieku garuma virzienā. Šogad esam plānojuši iegādāties jaunus vaislas dzīvniekus, kas ir izstāžu čempioni ar vērtējumiem, kā ģenētiskā resursa uzlabotāji.

FOTO: Izmantota Dainas Kairišas prezentācija

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s